INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Si t'a kuptoni që jeni në një lidhje me një psikopat emocional? Këto janë shenjat!

Si t'a kuptoni që jeni në një lidhje me një psikopat emocional? Këto janë shenjat!

Publikuar më: 13:47 13-06-2018

Një psikopat është një person i cili mund të duket normal në pamjen e jashtme, por në brendësi nuk ka ndërgjegje dhe ndjeshmëri. Për shkak të këtij çrregullimi psikologjik, ai është në gjendje të manipulojë lehtësisht njerëzit e tjerë, në përputhje me axhendën e tij. Sipas “Life coach code”, ndërsa një psikopat i rregullt nuk kujdeset për mënyrën se si ndihen të tjerët, një psikopat emocional është dikush që në mënyrë rigoroze fokusohet në manipulimin e emocioneve të personit tjetër.

Një psikopat emocional është një person i cili dëshiron të manipulojë gjendjen emocionale të njerëzve të tjerë në mënyrë që të plotësojë egon e tij. Nëse personi me të cilin ju dilni ka ndonjë nga këto 5 karakteristika ai mund të jetë një psikopat emocional:

Ai gjithmonë ju përndjek
Ai gjithmonë gjen mënyra për t’ju bërë të besoni se për çdo gjë është faji juaj.

Ai vazhdimisht ju bën të ndiheni keq
Ai e di se sa më shumë të dyshoni për veten, aq më shumë do të kenë kontrollin mbi ju dhe mbi marrëdhënien tuaj.

Ai ju fajëson ju për gabimet e tij
Ai do t’ju thotë ka bërë shumë sakrifica për ju. Ai do ta gjejë gjithmonë një mënyrë për ta bërë të duket se ju jeni e pavlerë në historinë tuaj.

Ai ju bën të ndiheni e parëndësishme
Ai nuk do që ju të keni ndonjë kuptim apo vetëvlerësim. Ai do të marrë pronësinë e plotë të qenies suaj.

Ai do të të izolojë nga gjithë të tjerët
Ai e di se vetmia dhe vetëm vetmia mund të të dobësojë. Ai do që ju të besoni se askush tjetër nuk do t'ju ndihmojë të shpëtoni nga vrima ku ju jeni mbërthyer.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032317638397217
    array(1) { ["section"]=> string(86) "si-t-a-kuptoni-qe-jeni-ne-nje-lidhje-me-nje-psikopat-emocional-keto-jane-shenjat-61603" }