INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Skandali i seksit! Çfarë po ndodh me çështjen e hakërimit të fotove nudo të yjeve të Hollivudit

Skandali i seksit! Çfarë po ndodh me çështjen e hakërimit të fotove nudo të yjeve të Hollivudit

Publikuar më: 20:29 12-07-2018

Ju kujtohet skandali i hakërimit të llogarive të iCloud të shumë prej yjeve të Hollivudit, duke gjetur e shpërndarë kështu fotot e tyre nudo që ndodheshin në këto llogari?

George Garofano, 26 vjeç nga Connecticut, është akuzuar për këtë çështje dhe ka pranuar fajin.

Ai ke deklaruar se arriti të hynte në llogaritë e yjeve të Hollivudit duke u çuar atyre e-maile të rreme nga departamenti i sigurisë së Apple.

Ndër emrat të cilët ranë pre e rrethit të tij të mashtrimit ishin Jennifer Lawrence, Kate Upton e shumë të tjerë.

Garofano arriti të aksesojë 250 llogari duke marrë kështu dënimin me 5 vite burg për shkelje të privatësisë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031449794769287
    array(1) { ["section"]=> string(100) "skandali-i-seksit-cfare-po-ndodh-me-ceshtjen-e-hakerimit-te-fotove-nudo-te-yjeve-te-hollivudit-64845" }