Zgjedhje 2017

  Blerja e re e Interit kalon me sukses testet mjekësore

  Jan 11, 2017

  Mesfushori i Atalantës, Roberto Gagliardini është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së Interit pasi italiani arriti të mbyllë me sukses testet mjekësore. Lojtari transferohet në Milano me formulën e huazimit nga Atalanta për 2 milionë Euro dhe me të drejtë blerjeje nga Interi për 20 milionë. “Objektivi? Sigurisht që është kualifikimi në Champions League”. Kjo ishte fjalia e parë e 22-vjeçarit të lindur në Bergamo, i cili do të bashkohet menjëherë me skuadrën për të nisur punën nën urdhrat e trajnerit Stefano Pioli. Kohët e fundit skuadra e Interit po interesohet edhe për mbrojtësin grek Manolas ku Roma për të lënë të lirë lojtarin kërkon plot 50 milionë euro.

  radio TV
  Geek Room

  Facebook

  LIKE Shqip Top 10

  poll