PSG, 180 milionë euro për Mbappe

Aug 10, 2017

Paris Saint Germain ka vënë në shënjestër një nga yjet e sezonit të shkuar, Kylian Mbappe.

Bosi i parizienëve, El Tani, duket se nuk ka ndërmend që të kursehet as për sulmuesin e Monaco, që së bashku me Neymar dhe Edinson Cavani do të bënin një treshe ëndrrash për formacionin e trajnerit Emery.

Sipas mediave franceze, mendohet se paraprakisht është arritur një marrëveshje me sulmuesin, ndërsa parizienët janë gati të arrijnë në shifrën e 180 milionë eurove për të siguruar kartonin nga klubi i principatës.

Orët e fundit në Francë është sinjalizuar një takim mes menaxherit të PSG, Henrique me Jorge Mendes, agjenti i famshëm i transferimeve që është njëkohësisht edhe këshilltari i Monaco. Sipas të njëjtave burime, mësohet se është parashtruar oferta e parë nga klubi parizien për sulmuesin francez, ndërkohë që në garë për të pritet të përfshihet edhe Real Madrid.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll