Skandal në “Rio 2016”, arrestohet presidenti i Komitetit Olimpik Europian. Ja përse

Wednesday, 17 August 2016 18:14
Policia braziliane ka arrestuar të mërkurën presidentin e Komitetit Olimpik Evropian (EOC) Patrick Hickey, nën akuzën e shitjes ilegale të…

Zbardhet letra e Bunjakut për shqiptarët e Zvicrës, u përmend vdekjet, vuajtjet dhe gjakun

Wednesday, 17 August 2016 14:16
Albert Bunjaku i ka bërë ftesë edhe lojtarëve shqiptarë të përfaqësueses së Zvicrës që t’i bashkohen Kosovës. Nëpërmjet një letre…

Hidhet shorti i Superligës ja ndeshjet e javës së parë

Wednesday, 17 August 2016 13:01
Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur sot shorti i Kategorisë Superiore për sezonin 2016-2017. Edhe këtë vit…

Vijon eksodi: Katër yje i bashkohen Kosovës

Wednesday, 17 August 2016 09:12
Pas Milot Rashicës, Alban Mehës, Herlolind Shalës, Sinan Bytyqit që tashmë kanë konfirmuar ardhjen e tyre në përfaqësuesen e Kosovës,…

A është ky momenti më inspirues nga Lojërat Olimpike “Rio 2016”? [VIDEO]

Tuesday, 16 August 2016 21:50
Lojërat Olimpike 2016 po na surprizojnë nga dita në ditë. Duke filluar që nga Majlinda Kelmendi, Michael Phelps, Usain Bolt,…

Shqipërinë apo Kosovën? “Plisat” dhe “Ballistët” zgjedhin se kë do të mbështesin [FOTO]

Tuesday, 16 August 2016 18:41
Po afrojnë eliminatoret e Botërorit të Rusisë 2018, dhe për herë të parë do të marrë pjesë në këto eliminatore,…

RIO 2016: Medalja e artë më e çuditshme që keni parë ndonjëherë

Tuesday, 16 August 2016 13:32
Atletja nga Bahamasi Shaunae Miller përfundoi e para garën 400 metra për femra këtë të hënë në mënyrë të jashtëzakonshme…

Ja çmimi qesharak e një medalje ari e fituar në Rio 2016

Tuesday, 16 August 2016 12:22
Medalja që peshon 500 gram është e gjitha prej ari, por në fakt nuk është kështu. Që prej vitit 1912,…

Rio 2016, Spanja kalon në çerekfinale në basketboll

Tuesday, 16 August 2016 11:06
Spanja kalon në çerekfinale në basketboll. Skuadra e drejtuar nga trajneri italian Sergio Scariolo mposhti lehtësisht Argjentinën në ndeshjen e…

Taulant Xhaka nxehet me gazetarët: Mos më pyesni më

Tuesday, 16 August 2016 10:31
Taulant Xhaka nuk do të largohet nga Kombëtarja shqiptare. Menjëherë pas lajmit për largimin e Rashicës, Shalës dhe Mehës, nisën…

Pas Rashicës, edhe Alban Meha zgjedh Kosovën [FOTO]

Monday, 15 August 2016 18:55
Federata Shqiptare e Futbollit, dhe futbolldashësit shqiptar sot u “tronditën”, nga zgjedhja e Milot Rashicës për të luajtur me përfaqësuesen…

De Biasi flet për largimin e Rashicës. Zbulon futbollistin tjetër që do të largohet te Kosova

Monday, 15 August 2016 18:35
Vendimi i Milot Rashicës, për tu larguar nga Kombëtarja Kuqezi, duke zgjedhur të përfaqësojë Kosovën ka lënë të çuditur, madje…
radio TV
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll