Sherr me shkelma e grushte mes dy baballarëve në një ndeshje futbolli [VIDEO]

Monday, 16 January 2017 10:12
Dy baballarë janë përfshirë në një zënkë të ashpër gjatë një ndeshje futbolli mes skuadrave UD Teide dhe UD Guia…

Rrëfim i futbollistit afrikan: Shqipëria nuk ishte ajo që ëndërova, më lanë pa ngrënë

Monday, 16 January 2017 09:50
Katër muaj pa u paguar, i ushqyer keq dhe vuajtje deri në kufijtë e mbijetesës. Nuk bëhet fjalë për ndonjë…

Juventusi merr këtë vendim zyrtar për tranjerin Alegri

Monday, 16 January 2017 09:40
Pas humbjes 2-1 përballë Fiorentinës, ka reaguar drejtori i përgjithshëm i skuadrës së Juventusit, Beppe Marotta i cili zyrtarizoi të…

Liga e përbashkët Shqipëri-Kosovë, Duka dhe Vokrri japin lajmin e madh

Sunday, 15 January 2017 17:16
Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka qenë i pranishëm në ceremoninë e Federatës së Futbollit të Kosovës…

Real Madrid thyen rekordin e Barcelonës, skuadra e Zidane bën mrekullinë në fund

Friday, 13 January 2017 14:28
Real Madrid ka arritur të barazojë me Sevillan me rezultatin 3-3, duke shënuar një rekord të ri, 40 ndeshje pa…

Milanit i mjaftojnë 3 minuta per t`u kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë [VIDEO]

Friday, 13 January 2017 13:43
Milan ka arritur të kualifikohet në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Kuqezinjtë mundën me rezultatin 2-1 Torinon, ku skuadra e…

Flamurtari akord me ish-lojtarin e Luzernës

Friday, 13 January 2017 12:55
Flamurtari afron Haxhi Nezirajn, ish-lojtarin e Shpresave kuqezi, i lindur në Zvicër dhe i formuar te klubi i Luzernës. 23-vjeçari…

Histori divorcesh dhe skandalesh të yjeve të futbollit [FOTO]

Friday, 13 January 2017 12:49
Histori divorcesh dhe skandalesh të yjeve të futbollit. Ja disa prej tyre Divorci i yllit të Barcelonës asokohe, Tieri Henry,…

Ibrahimovic "humor kinez" me Pogban gjatë intervistës [VIDEO]

Friday, 13 January 2017 11:48
Zlatan Ibrahimovic e ka ngacmuar Paul Pogban gjatë një interviste me Thierry Henry për televizionin “Sky”. Sulmuesi i Manchester Unitedit…

Vdes sportisti i mirënjohur i Kombëtares Shqipëtare

Friday, 13 January 2017 09:56
Ka ndërruar jetë volejbollisti i famshëm i Shqipërisë në vitet ’60-80 të shekullit të kaluar. Robert Borova  sportist i Partizani,…

Reali 40 ndeshja pa humbje, synon rekordin e Juventusit

Friday, 13 January 2017 08:58
Pas një barazimi në minutën e fundit kundër Sevillas (3:3), ku njëkohësisht Los Blancos siguruan një biletë për në çerekfinalen…

Kjo është skuadra me faqen më të klikuar [FOTO]

Thursday, 12 January 2017 16:57
Manchester United ka sajtin më të vizituar në botë. Në sezonin e fundit “Djajtë e Kuq”, ka pasur rreth 8.5…
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll