Ish-kampioni i Botës vjen te Partizani

Wednesday, 06 September 2017 12:54
Partizani ka zyrtarizuar sot si pjesë të klubit një tjetër emër të madh të futbollit botëror i cili ka fituar 3…

Kombëtarja Shqipëtare me tre mungesa përball Spanjës

Wednesday, 06 September 2017 12:43
Kombëtarja Shqipëtare do të përballet me kryesuesen e grupit G Spanjën me tre mungesa kryesore. Trajneri i Shqipërisë, Cristian Panucci…

Rezultat i tmerrshëm për ekipin e Messit, mund t’i kushtojë me Botërorin Rusia 2018

Wednesday, 06 September 2017 09:18
Kombëtarja e Argjentinës në Buenos Aires ka barazuar 1:1 me Venezuelën në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror. Argjentina nuk…

Sadiku: Ndjej keqardhje për rastin e humbur, mu duk e thjeshtë, por…

Tuesday, 05 September 2017 23:43
Mund të çonte shifrat në 0-2 por fatkeqësisht nuk ndodhi. “U kryqëzua” pas atij rasti të humbur,  por u ka…

Andi Lila: Morëm rezultat të mirë, Sadiku mund ta mbyllte ndeshjen

Tuesday, 05 September 2017 23:28
Lojtari i kombëtares shqiptare Andi Lila, ka ‘mallkuar’ rastin e humbur nga Sadiku. Pas ndeshjes, Lila deklaroi se kjo ndeshje…

Mavraj: Arbitrit i dridhej buza, falenderoj nga zemra të gjithë tifozët

Tuesday, 05 September 2017 23:17
Mbrojtësi i përfaqësues shqiptare Mërgim Mavraj, nuk është kursyer ndaj gjyqtarit Eriksen, të cilin e ka vlerësuar si të papërshtatshëm…

Agolli: Do të jap gjithmonë më të mirën në fushë për Shqipërinë, e bëj me krenari!

Tuesday, 05 September 2017 23:10
Pas trajnerit Panucci, ishte kapiteni i Kombëtares ai që dha një prononcim për mikrofonin e “RTSH” ku mbrojtësi e quajti…

Kosova bie edhe në Shkodër, mposhtet nga Finlanda

Tuesday, 05 September 2017 23:04
Ka përfunduar me humbje edhe kjo ndeshje për Kosovën e cila u mposht në stadiumin “Loro Boricci” me rezultatin 1-0…

Futbollisti shqiptar i Maqedonisë çudit gazetaren shqiptare: Mos më flit anglisht, ma bëj intervistën shqip

Tuesday, 05 September 2017 23:01
Në intervistat pas ndeshjes bukuroshja e ‘Supersport”, Ilda Bjeleri ka marrë në intervistë sulmuesin e Maqedonisë, Alioskin duke e e…

Christian Panucci: Luftuam si shqiptarë të vërtetë, me Spanjën dhe Italinë do tentojmë të ndryshojmë historinë

Tuesday, 05 September 2017 22:59
Pas përfundimit të ndeshjes, i pari që u drejtua për deklaratë ishte trajneri italian Christian Panucci. Trajneri i Shqipërisë analizoi…

Mbyllet sfida, Maqedonia dhe Shqipëria ndahen në barazim 1-1

Tuesday, 05 September 2017 22:47
Një ndeshje sa e vështirë aq edhe e rëndësishmë. Një pjesë e parë për t’u harruar për Shqipërinë ku për…

Barazohet rezultati, shënon Maqedonia

Tuesday, 05 September 2017 22:28
Në minutën e 77-të të ndeshjes është akorduar një penallti ndaj Kombëtares Shqiptare. Pas disa pritjeve me rradhë, Etrit Berisha…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll