INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
'Tarifa kafshatë që s’kapërdihet'/ PROTESTA E STUDENTËVE, letra higjenike dhe vezë drejt Ministrisë [FOTO]

'Tarifa kafshatë që s’kapërdihet'/ PROTESTA E STUDENTËVE, letra higjenike dhe vezë drejt Ministrisë [FOTO]

Publikuar më: 12:16 06-12-2018

Protesta e studentëve në Tiranë ka arritur kulmin e saj, mijëra të rinj kanë të gjithë rrugën e Kavajës në kërkim të të drejtave të tyre.

Ata qëndrojnë përballë Ministrisë së Arsimit në protestë kundër tarifës për provimet e mbartura në thirrje kundër qeverisë. Protestuesit kërkojnë këtë të enjte heqjen e menjëhershme të tarifës që rëndon mbi xhepat e tyre, duke i dhënë dhe një ultimatum të qartë qeverisë deri në orën 16:00 të kësaj të enjte.

Ata kanë qëlluar me vezë dhe letra higjenike drejt Ministrisë së Arsimit.

“Lindita Nikolla dil në bulevard, shkolla është e jona jo biznes privat”, ka qenë një nga thirrjet e studentëve.
“Xhepat e shtetit s’mbushen me qindarkat e studentit. Tarifa kafshatë që s’kapërdihet”, kanë qenë disa nga parullat e studentëve, të cilët kanë kërkuar heqjen e tarifave.

 

vezzzzzzzin.jpg

 

 

vezaaaaaaa.jpg

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0081779956817627
    array(1) { ["section"]=> string(98) "tarifa-kafshate-qe-s-kaperdihet-protesta-e-studenteve-letra-higjenike-dhe-veze-drejt-ministr-80829" }