INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
‘Të bukurat’ e Shqipërisë së bashku në një kalendar seksi[FOTO]

‘Të bukurat’ e Shqipërisë së bashku në një kalendar seksi[FOTO]

Publikuar më: 22:28 14-11-2017

Vajzat pjesëmarrëse në “Miss Shqipëria”, kanë nisur punën për të qenë pjesë e kalendarit të përvitshëm që realizon regjisori Petri Bozo.

Filloi puna me Kalendarin  Zyrtar te Miss Shqipërisë. U bënë 15 vjet që Kalendari i Miss Shqipëria vjen për publikun si një dhuratë në Festat e Fundvitit për ti shoqëruar të gjithë për një vit të tërë, me imazhin e të bukurave dhe natyrën e jashtëzakonshme shqiptare.

Kalendari është unik dhe çdo vit ka një temë të caktuar dhe është pikërisht kjo arsyeja që e bën atë të vlerësohet jo vetëm nga fansat por nga të gjithë.

Koncepti e krijimi artistik i Petri Bozos, ka lidhur bashkë kreativitetin unik të Anila Zajmi-Katanolli, artin performues ne Make Up te Mirela  Halilajt (Lela  Parukeri Estetikë), në fokusin e të pagabueshmit fotograf  Felix Bilani.

Një koncept i veçantë, ku energjia e ujit, përrallat ndërthuren me përditshmërinë…

Pjesë e këtij kalendari në vite kanë qënë Çiljeta Xhilaga, Zajmina Vasjari, Almeda Abazi, Viol Xhafaj, Eriona Sulejmani (bashkeshortja e futbollistit Xhemaili), Anisa Petrela, Arentina Sakulis, Kleoniki Delijorgji.

auto_23584912_10155843731218377_218268306_o-768x4321510676196.jpgauto_23584346_10155843716788377_962109959_o-1024x5761510676192-1-750x430.jpgauto_23584362_10155843716783377_1566521111_o-768x4321510676193.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010311603546143
    array(1) { ["section"]=> string(66) "te-bukurat-e-shqiperise-se-bashku-ne-nje-kalendar-seksi-foto-41957" }