INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Të shtëna me armë zjarri në një shkollë fillore në SHBA, ka viktima dhe të plagosur

Të shtëna me armë zjarri në një shkollë fillore në SHBA, ka viktima dhe të plagosur

Publikuar më: 21:37 14-11-2017

Të paktën 5 persona kanë humbur jetën e shumë të tjerë janë plagosur ditën e sotme në Rancho Tehama në veri të Kalifornisë, pas të shtënave me barmë zjarri në një shkollë fillore.
Mes viktimave dyshohet se ndodhet edhe sulmuesi. Ndër të plagosurit është edhe një fëmijë dyvjeçar, i cili u qëllua dy herë nga sulmuesi, si dhe një fëmijë tjetër i cili mori një goditje në këmbë.
Sipas një banori të qytetit, personi që hapi zjarr ishte fqinji i tij, i cili kohët e fundit "kishte qëlluar qindra e mijëra plumba."Ne thamë se ai djalë ishte jashtë mendjes dhe se herët a vonë do të ndodhte diçka.", ka thënë banori.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012240409851074
    array(1) { ["section"]=> string(88) "te-shtena-me-arme-zjarri-ne-nje-shkolle-fillore-ne-shba-ka-viktima-dhe-te-plagosur-41952" }