Treni super-luksoz së shpejti nëpër hekurudhat e Amerikës [VIDEO]

Tuesday, 30 August 2016 10:42
Hyperloop është trenin super të shpejtë dhe që është një ndër projektet me ‘fantastiko-shkencor’ të sistemeve të transportit që njerëzit…

Testohet kapsula që mund të çojë njeriun në Mars [VIDEO]

Monday, 29 August 2016 10:54
NASA ka zhvilluar një testim të veçantë, të hapur për mediat dhe fotoreporterët. Në poligonin e agjencisë amerikane është testuar…

Ja si të fitoni para duke ecur

Friday, 26 August 2016 21:53
Tashmë  mund të fitoni para duke bërë diçka që e bëni gjithmonë natyrshëm si për shembull të ecni. Falë aplikacionit Sweatcoin,…

Këto lente transmetojnë të dhënat në celularin tuaj

Monday, 22 August 2016 22:02
Disa shkencëtarë kanë arritur të zhvillojnë metoda me anë të cilave pajisjet elektronike rrotull jush të mund të komunikojnë me…

Twitter mbyll 235.000 faqe që përhapnin terrorizmin

Friday, 19 August 2016 11:15
Rrjeti social amerikan, Twitter njoftoi sot se ka mbyllur 235.000 faqe në gjashtë muajt e fundit në kuadër të luftës…

Ja si të siguroni wireless-in tuaj

Thursday, 18 August 2016 21:56
Nëqoftëse dyshoni se dikush po përdor internetin tuaj, atëherë shkoni në “router’s administration page” dhe kyçuni duke shtypur në kutinë…

Anija fluturuese më e madhe në botë testohet me sukses

Thursday, 18 August 2016 13:24
Anija më e madhe fluturuese në botë e ka realizuar fluturimin e parë më 17 gusht derisa është duartrokitur nga…

Vjen tatuazhi i zgjuar që kontroll telefonin tuaj [VIDEO]

Wednesday, 17 August 2016 13:16
Tatuazhet mund të përdoren duke dërguar edhe informacione si dhe mund të shtohen kontaktet. Bëhet fjalë për tatuazhet, nga të…

Google prezanton aplikacionin e ri, sfidon Skype e Messenger [VIDEO]

Tuesday, 16 August 2016 15:36
Google ka lançuar sot Duo, aplikacionin për video thirrje që mundësohet përmes numrit të telefonit. Duo është prezantuar për herë…

Metoda më e re për të karikuar celularin

Tuesday, 16 August 2016 14:33
Të gjithë shqetësoheni për baterinë e celularit.

Aplikacion për të mos shpërdoruar ushqimin

Tuesday, 16 August 2016 11:10
Bëhet fjalë për aplikacionin “To Good to Go”, përmes të cilit njerëzit mund të porositin një ‘ushqim shumë të mirë…
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll