Makina prej druri, prodhim i "Toyota"-s

Thursday, 07 April 2016 11:42
Prodhuesit dëshirojnë të bëhen sa më kreativë, sidomos në industrinë e makinave. "Toyota" është bashkuar me kompaninë e drurit në…

Huawei zbuloi telefonët P9 dhe P9 Plus me kamera të pasme të dyfishta

Thursday, 07 April 2016 10:48
Duke ndjekur suksesin e vitit të kaluar të telefonit inteligjent P8, pa përmendur Mate S dhe Nexus 6P, Huawei prezantoi…

A është kjo lugë e zgjuar mjeti përfekt që ndihmon në humbjen e peshës?

Wednesday, 06 April 2016 21:22
Ajo numëron kaloritë në çdo kafshate dhe vibron kur ke ngrënë mjaftueshëm. Spűn përdor sensorë lëvizjeje dhe program për njohjen…

WhatsApp, zyrtarisht aplikacioni më i sigurtë për përdoruesin!

Wednesday, 06 April 2016 15:37
WhatsApp ka përforcuar kodet e saj të sigurisë për të ndryshuar një herë e mirë rregullat e lojës.

Aplikacioni Taleban hiqet nga Google Play Store

Wednesday, 06 April 2016 11:26
Alemarah, një aplikacion për telefonat Android i krijuar nga grupi fundamentalist Islamik i quajtur Talebanët, është hequr nga Play Store…

Tani edhe të verbrit mund ti “shikojnë” fotot në Facebook

Tuesday, 05 April 2016 20:15
Facebook ka prezantuar një sistem që “lexon” imazhet dhe informon personat e verbër me përmbajtjen e tyre. Më përpara të…

Microsoft pranë blerjes së pionerit të internetit, Yahoo

Tuesday, 05 April 2016 14:00
Ekzekutivët e Microsoft janë në bisedime me investitorët e Yahoo për një blerje të mundshme të kompanisë së internetit shkruante…

Samsung arrin rekord me Galaxy S7

Tuesday, 05 April 2016 12:14
Galaxy S7 ka shënuar dhe rekordin e shitjeve nga kompania Samsung. Sipas Jay Yoo, Samsung tashmë ka tejkaluar shifrën fillestare…

Samsung po përgatitet për telefonin që paloset

Monday, 04 April 2016 21:45
Prej kohësh po punohet për modelin e telefonit të Samsung që paloset  dhe mesa duket do të bëhet realitet së…

Huawei, 5.7 miliardë fitim në 2015

Monday, 04 April 2016 16:06
Rezultati financiar i Huawei është mjaft domethënës për 2015, me një rritje prej 33 % krahasuar me 2014. Me një…

300 mijë prenotime për Model 3 të Tesla

Monday, 04 April 2016 12:09
Vetëm tre ditë nga prezantimi i modelit të ri të Tesla, Model 3, janë arkëtuar mbi 10 miliardë dollarë prenotime,…

Aplikacioni “Fan Guide”

Saturday, 02 April 2016 12:35
UEFA ka prezantuar aplikacionin “Fan Guide”, i cili përmban informacione të rëndësishme për çdo tifoz që do të jetë në…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll