INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Tentuan të bënin grevë, por policia i ndaloi. Shikoni çfarë bënë ish të përndjekurit

Tentuan të bënin grevë, por policia i ndaloi. Shikoni çfarë bënë ish të përndjekurit

Publikuar më: 14:48 12-10-2017

Mesa duket policia i ka ndalur ish të përndjekurit, ata nuk kanë mundur ta vazhdojnë grevën e tyre

Sërish ka protesta nga ana e ish-të të përndjekurve politikë.

Kanë qenë 12 të tillë ata që kanë protestuar gjatë ditës së sotme përpara parlamentit shqiptar. Ish-të përndjekurit e kishin paralajmëruar grevën e urisë. Ata janë të njëjtët që kanë protestuar dhe kanë mbajtur grevën edhe në vitin 2012. Madje, protestuesit që i përkasin shtresës të të ish-të përndjekurve kanë tentuar të ngrëne edhe çadër te Instituti i të Përndjekurve Politikë që ndodhet përpara parlamentit, por ka ndërhyrë policia, e cila nuk i ka lejuar ta bëjnë diçka të tillë.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00081491470336914
    array(1) { ["section"]=> string(88) "tentuan-te-benin-greve-por-policia-i-ndaloi-shikoni-cfare-bene-ish-te-perndjekurit-38779" }