INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Thonjtë xhelatinë: Njihuni me tendencën më të re të thonjve në Instagram [FOTO]

Thonjtë xhelatinë: Njihuni me tendencën më të re të thonjve në Instagram [FOTO]

Publikuar më: 14:38 05-08-2018

Ky efekt do të bëjë që thonjtë tuaj të shkëlqejnë më shumë se kurrë dhe ju do të doni t'i tregoni ato në rrjetet tuaja sociale!

Nëse doni të eksperimentoni me "artin e thonjve" kjo tendencë e fundit do t'ju pushtojë: thonjtë me xhelatinë!

I njohur gjithashtu si "pelte" ky stil i bën duart tuaja të duken shumë argëtuese dhe super në modë. Edhe yjet e huaj e kanë përqafuar tashmë këtë tendencë.

Cilat janë thonjtë xhelatinë?

Është një efekt smalt që mund të gjeni në disa versione dhe shumë ngjyra. Tone të preferuara? Me shkëlqim!

Çështja është që t'i jepni thonjve tuaj një prekje të gjallë që duket transparente. Tonet e preferuara për ta përdorur këtë efekt janë neonët, por ju mund t'i gjeni në opsione të tjera të errëta (në rast se jeni më pak të eksperimentuese)

Disa njerëz po ashtu i quajnë ‘thonjtë transparente’ ose ‘thonjtë kristal’, sepse një pjesë e hijeshisë së tyre është se ata ju lejojnë të shihni edhe në anë tjetër.

Pa dyshim, ky trend do t'ju transportojë në vitet '90 dhe do të fitoni shumë pëlqime!

Ky trend mund të arrihet me anë të një llak utë qartë, por është e preferueshme që të përdorni akrilik për t'i dekoruar, sepse do të arrini një efekt shumë më të ndritshëm dhe më voluminoz.

nail-art-t.jpg

dfggdfg.png

 

Tj9Mbw3vXsq32Er4rPmVnaDgPzSJjqB0.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028929710388184
    array(1) { ["section"]=> string(53) "thonjte-me-xhelatine-njihuni-me-tendencen-me-te-67596" }