INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tifozet zonja dhe zonjusha?

Tifozet zonja dhe zonjusha?

Publikuar më: 09:32 20-06-2018

Po mirë, mo mirë, po si nuk tha ndonjëri ose ndonjëra se zonjat dhe zonjushat e gjykojnë më mirë futbollin sesa ne meshkujt, jo thjesht për arsye psikologjike apo interesa bastesh, por për një fakt tjetër:

Po sikur të gjitha aspektet e jetës zonjat dhe zonjushat t'i mendojnë e gjykojnë me më zgjuarësi, pjekuri dhe logjikë sesa meshkujt?

Pse ? - do të pyesni ju!

Po e kam një argument:

Kam nja njëzet vjet që në Shqipëri dhe jashtë saj kam shumë herë më tepër studente femra sesa studentë meshkuj.

Mos them që studjojnë më shumë zonjushat sesa zotnijtë, më puntore, më me vullnet.

Ore mos jemi më budallenj ne dhe nuk e dimë ?

Fryhemi kot!?

Me leje të posaçme nga Artan Fuga.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010960102081299
    array(1) { ["section"]=> string(32) "tifozet-zonja-dhe-zonjusha-62298" }