INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Trokit/ Volejboll; trondit trajnerja: Po ta them sa paguhem, do skandalizoheni!

Trokit/ Volejboll; trondit trajnerja: Po ta them sa paguhem, do skandalizoheni!

Publikuar më: 15:46 06-12-2018

E enjtja në emisionin e përditshëm ‘Trokit’ në IN Tv, iu dedikua sportit, më konkretisht volejbollit. Moderatorët Ermal Peçi dhe Sara Gjordeni pritën në studio volejbollistët Rudi Omari dhe Daniel Fidani. Krahasuar me dekadat e mëparshme kur volejbolli ishtë në kulmin e suksesit, sot gjendja e tij është e mjerueshme. Rudi Omari vuri theksin tek mungesa e politikave ndaj volejbollit për ta rikthyer në kohët e arta duke shtuar se pagesat janë tejet të ulta, duke mos motivuar jo vetëm profesionistët por edhe të rinjtë drejt këtij sporti.

sport1.jpg

Ja si iu drejtuar ajo Ermalit: ‘Dëgjo, po ta dish sa paguhem unë si trajnere moshash… do ta pish gotën e ujit.. të tërë. Ta them? Unë paguhem 60 mijë lëk të vjetra. Dhe lojtarët paguhen shumë pak’.

Po publiku pse është larguar nga sallat sportive? Cilat janë kushtet ku trajnohen të rinjtë? Mësoni më shumë në videon e mëposhtme!

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077800750732422
    array(1) { ["section"]=> string(80) "trokit-volejboll-trondit-trajnerja-po-ta-them-sa-paguhem-do-skandalizoheni-80859" }