INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
U ula t’shkruaj dy fjalë për ty

U ula t’shkruaj dy fjalë për ty

Publikuar më: 13:24 02-07-2018

U ula t’shkruaj dy fjale per ty

Kishte kohe qe nuk e beja me

Te shkruaja pa t’pare ne sy

Fjale qe vec zemra i nxe

Shpesh, kur malli me merr

E me fol nuk mundem

Ndjenjat ne rreshta i hedh

E n’dashni me ta perhumbem

Terheq ndonje fjale

Prane vetes e marr

E perqafoj plot mall

Dhe e puth pa ndale

Ngihem me te

E pastaj te lire e le

Le te futet ne varg

E ndjenjes te m’i jape ze

Se vargje me t’bukra

Se te zemres nuk gjen

Edhe dhimbjen me t’vogel

N’dashuri e kthen.

Falenderojmë Ida Nurçe për shkrimin e publikuar në intv.al.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028131008148193
    array(1) { ["section"]=> string(37) "u-ula-t-shkruaj-dy-fjale-per-ty-63478" }