INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Unë e dua Jezusin, sepse jam muslimane

Unë e dua Jezusin, sepse jam muslimane

Publikuar më: 14:20 25-12-2017

Nga Ida Nurçe

 Feja ime është Islami, ama Krishtërimin e përqafoj fort

Eshte e vetmja gje, qe me ben te dua kete vend. Kenaqem kur i shoh shqiptaret te ulen ne te njejten tavoline, muslimane e te krishtere, kur qeshin bashke, perqafohen, puthen, martohen e krijojne familje. Sepse lumturia ne syte e tyre, vlen me shume se feja dhe gjithcka tjeter qe i ndan. Fundja, para se t'i perkasim njeres apo tjetres fe, jemi njerez qe jemi krijuar per ta dashur njeri- tjetrin, per ta falur e perqafuar, fiks si simboli i ketyre festave.

Ndaj une sonte, dua t'i urroj miqte e mi, qe po hane darken e Krishtlindjes. Urroj qe deshirat e kesaj nate t'ju plotesohen dhe ne tavolinat e tyre te mbreteroje vetem dashuria dhe lumtuaria! Gezuar miqte e mi! Marry Christmas!

Felenderojmë Ida Nurçe për shkrimin e botuar në intv.al

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0014309883117676
    array(1) { ["section"]=> string(43) "une-e-dua-jezusin-sepse-jam-muslimane-45830" }