INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vajza ankthi mori fund, ju prezantojmë veshjet që ju fshehin celulitin [FOTO]

Vajza ankthi mori fund, ju prezantojmë veshjet që ju fshehin celulitin [FOTO]

Publikuar më: 15:15 09-06-2018

Le të përballemi me një nga armiqtë më të hidhur të femrave, celulitin. Të mbushra, të dobëta, të vogla, të rritura, ai godet çdo femër pa dallim dhe prej tij mund të shpëtojnë vetëm ato që kanë shumë fat.

Mjetet për të luftuar këtë papërsosmëri të shëmtuar janë të ndryshme dhe sigurisht femrat kanë provuar pak nga të gjitha: kremëra, trajtime, sport, ushqim të shëndetshëm, kirurgji. Megjithatë, ne mund të përpiqemi të kufizojmë dëmet edhe me veshjen e duhur.

E provojmë?

Disa veshje janë patjetër armiq të formës sonë fizike. Një shembull? Xhinse shumë të shtrënguara lejojnë celulitin të duket. Kështu, të gjitha pantallonat veçanërisht të ngushta dhe të forta.

Edhe këpucët me taka të larta apo ato shumë të sheshta, nëse mbahen veshur për shumë orë gjatë ditës, mund të ndikojnë negativisht në qarkullimin e gjkaut të këmbëve duke e bërë atë të vështirë dhe duke shkaktuar enjtje dhe celulit.

Megjithatë mund të përpiqemi ta lehtësojmë dëmin duke veshur, veshje më të përshtatshme.

Prerje të drejta

Rrobat që zbresin të butë përgjatë trupit pa u shtrënguar ose në momentin kur ne ulemi janë të rehatshme. Me atlete do të jenë të përsosura dhe ne mund të luajmë me ngjyrat gjatë sezonit të ardhshëm.

Të gjata dhe casual

Kjo lloj veshjeje është e përshtatshme për në qytet. Nuk ngjeshen, na mbulojnë me butësi dhe mund të kombinohen me këpucë apo me atlete.

Pantallonat e shkurtra: pantallonat e shkurtra prej pambuku janë më të buta se xhinset, të cilat ngjeshin këmbët, sidomos kur ulemi, edhe nëse ato janë të shkurtra. Pantallona të shkurtra pambuku, janë të përkryera për ditët e verës dhe për një shëtitje në det.

Vitet shtatëdhjetë

Pantalllonat e këtij lloji janë të rehatshme, klasike, elegante dhe nuk dalin kurrë nga moda.

Shumë klasike:

Këtë model pantallonash mund ta vishni edhe në zyrë. Ju lejojnë një lirshmëri të theksuar.

Frymëzimi i burrave

Veshje e përsosur për në zyrë ose një zgjidhje e një dileme të rastësishme. Këto janë pantallona elegante dhe të buta. Nuk ka asgjë më të mirë për këmbët që vuajnë.

Mbi gju

Skajet e shkurtra i lënë këmbët të lira për të marrë frymë dhe pa shtrëngime. Lehtësia e di për lirinë dhe shëndetin e këmbëve.

 

Ja disa ide:

fundet-longuette.jpg

tytu.png

gtyty.png

dgfgf.png

 

custom_clothes_blog_2016.08.29_2.jpg

Summer-Outfit-Ideas-In-2018-You-Should-Already-Own-26.jpg

 

dgdftgr.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0008699893951416
    array(1) { ["section"]=> string(80) "vajza-ankthi-mori-fund-ju-prezantojme-veshjet-qe-ju-fshehin-celulitin-foto-61194" }