INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vasili: Aktorët duan të vdesin nga turbekulozi për vlerën artistike

Vasili: Aktorët duan të vdesin nga turbekulozi për vlerën artistike

Publikuar më: 13:51 14-06-2018

Gjatë dëgjesës së sotme për çështjen e Teatrit Kombëtarë, aktorët u ndan në dy grupe, pro dhe kundër shembjes.

Një ndër pro shembjes ishte dhe aktori Laert Vasili i cili mendimin e tij vendosi ta përcillte nëpërmjet ironisë.

Ai deklaroi se artistët e kanë më mirë të vdesin nga turbekulozi se sa të pranojnë një teatër të ri.

“Më lër të flas për Teatrin e Ri, ka që 5 vjet më mban shpirtin. Dëgjova shumë gjëra, shqiptarët kanë nevojë për rilindje shpirtërore, e cila nuk mund të krijohet nën tallashet e Musolinit. Nëse dikush nuk sheh dot të ardhmen e Teatrit në një strukturë futuriste atëherë të shohë estetikën e tij. Nuk duam teatër të ri me 30 milion lekë. Duam të rrimë aty, të vuajmë nga turbekulozi. Le të ruajmë etikën artistike. Mos e bëni, na lini të vdesim nga turbekulozi”, tha Vasili.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0069489479064941
    array(1) { ["section"]=> string(72) "vaseli-aktoret-duan-te-vdesin-nga-turbekulozi-per-vleren-artistike-61725" }