INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Vini re! Whatsapp del jashtë përdorimit pas 31 dhjetorit për këto modele telefonash [VIDEO]

Vini re! Whatsapp del jashtë përdorimit pas 31 dhjetorit për këto modele telefonash [VIDEO]

Publikuar më: 16:07 26-12-2017

Një lajm i keq vjen për të gjithë përdoruesit e BlackBerry OS, BlackBerry 10 dhe Windows Phone 8.0.

Nëse jeni një përdorues i këtyre markave duhet të dini se dhe pak ditë iu kanë mbetur për të përdoru aplikacionin e mesazheve Whatsapp konkretisht deri në 31 dhjetor 2017.

Lajmin e ka bërë të ditur vet kompania e cila ka sqaruar se ka përmirësuar aplikacioni për përdoruesit e Android, IOS dhe Web dhe përditësimet e reja s'mund të përdorën nga pajisjet e vjetra duke nisur nga 1 janari 2018.

Kjo nuk është hera e parë që kompania e Whatsapp nxjerr jashtë loje telefonat e vjetër dhe në qershor të 2017 aplikacioni i mesazheve u bë i padisponushëm për telefonat Nokia me Symbian S60.

Gjithashtu kompania ka njoftuar se në 1 shkurt të 2020 Whatsapp s'do mund ta përdorin as telefonat me sistemin Android 2.3.7.

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.001600980758667
    array(1) { ["section"]=> string(88) "vini-re-whatsapp-del-jashte-perdorimit-pas-31-dhjetorit-per-keto-modele-telefonash-45935" }