INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vizat për Kosovën, Rama: Shyqyr që Parlamenti Europian e hoqi njollën

Vizat për Kosovën, Rama: Shyqyr që Parlamenti Europian e hoqi njollën

Publikuar më: 14:58 13-09-2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Parlamentit Evropian, i cili miratoi me 420 vota pro rekomandimin për heqjen e vizave me Kosovën. Përmes një postimi në Twitter, kryeministri deklaroi se Parlamenti Europian se hoqi nga vetja njollën me të cilën Europa ka kaq vjet që cenon flamurin e vet duke mos hequr vizat për Kosovën.
Postimi i Edi Ramës

Shyqyr që Parlamenti Europian e hoqi nga vetja njollën me të cilën Europa ka kaq vjet që cënon flamurin e vet duke mos hequr vizat për Kosovën! Kosova mbetet dhe për pak kohë i vetmi vend me viza për në Europë, por kjo e sotmja është një hap për t’u përshëndetur sidoqoftë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0088019371032715
    array(1) { ["section"]=> string(73) "vizat-per-kosoven-rama-shyqyr-qe-parlamenti-europian-e-hoqi-njollen-71577" }