INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
WOW! Kjo vajzë arrin që këngët e Noizy-t, Kidës dhe Era Istrefi t’i kthejë në balada dhe shumë ndryshe nga ç’jemi mësuar t’i dëgjojmë [VIDEO]

WOW! Kjo vajzë arrin që këngët e Noizy-t, Kidës dhe Era Istrefi t’i kthejë në balada dhe shumë ndryshe nga ç’jemi mësuar t’i dëgjojmë [VIDEO]

Publikuar më: 19:33 03-07-2018

Vetëm pak ditë më përpara në emisionin “Fun Day” me moderatoren Fatma Methasanin sollëm në versionin cover të gjitha këngët e Ylli Limanit nga artistja e re e talentuar Besiana Shkodra.

Surprizat nga ajo nuk kanë të ndalur, pasi kjo vajzë kaq e talentuar sjell në versionin cover hitet e këngëve shqiptare si: Dhurata Dora - Kesh Kesh, Kida-Premtimet, Majk-Katile, Capital T- Hatixhe, Gjiko ft Nora-Gabime, Butrint- Xhanam, Noizy- A te kujtohet, Mc Kresha- Era etj.


Nëpërmjet një Mashup, Besiana ka arritur që këto këngë kaq komerçiale dhe që në dëgjim të parë nuk merr vesh se çfarë teksti ka kënga, t’i kthejë në nje art të vërtetë nëpërmjet zërin dhe vokalit të saj të qetë. Besiana i ka kthyer pothuajse në balada këto këngë dhe në një version shumë ndryshe nga çi kemi dëgjuar.

Edhe ju qe nuk jeni fanse e kësaj muzike dhe këtyre këngëtarëve, pasi të dëgjoni versionin e Besianës, do t’i pëlqeni shumë këto këngë.
Për më tepër ndiqni videon:

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026631355285645
    array(1) { ["section"]=> string(143) "wow-kjo-vajze-arrin-qe-kenget-e-noizy-t-kides-dhe-era-istrefi-t-i-ktheje-ne-balada-dhe-shume-ndryshe-nga-c-jemi-mesuar-t-i-degjojme-video-63692" }