INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Zyrtare, Chelsea transferon yllin e Anglisë për 17 mln Euro [FOTO]

Zyrtare, Chelsea transferon yllin e Anglisë për 17 mln Euro [FOTO]

Publikuar më: 18:56 05-01-2018

Ai është një nga lojtarët më të mirë në Premier League dhe prej disa vitesh ka luajtur në nivele të larta me Everton. Ditën e sotme, Chelsea ka konfirmuar blerjen e re Ross Barkley. për 17 mln euro. Lojtari i përfaqësueses së Tre Luanëve do të veshë fanellën me numrin 8 për Blutë pas pakoi vizitat mjekësore të premten.
24-vjeçari ishte përfolur për një kalim te Tottenham gjatë verës por fantazisti tashmë ka firmosur për kampionët në fuqi të Premier League.
“Jam tepër i lumtur dhe po pres me padurim të filloj aventurën e re. Të kem shansin për një start të ri te një klub si Chelsea është diçka e pabesueshme për mua. Shpresoj të përmirësohem dhe të ndihmoj skuadrën të shënojë më shumë gola.
Barkley kishte që në moshën 11-vjeçare tek Everton dhe ka zhvilluar 150 ndeshje në Premier League.

bark.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0016419887542725
    array(1) { ["section"]=> string(69) "zyrtare-chelsea-transferon-yllin-e-anglise-per-17-mln-euro-foto-46754" }