INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Amazon sjell një tjetër produkt në CES 2019 dedikuar shtëpisë tuaj

Amazon sjell një tjetër produkt në CES 2019 dedikuar shtëpisë tuaj

Publikuar më: 19:35 11-01-2019
Ndryshe nga kompania e tij mëmë Amazon, Ring po ecën me të vërtetë mirë me publikimet në CES të këtij viti. Kompania po prezanton 13 produkte të reja sot, duke përfshirë një zile të re, dritat e zgjuar, sensorë të tymit dhe më shumë. Ka aq shumë pajisje saqë mund të jetë e vështirë t'i ndjekësh të gjitha, por tema është se Ring po grumbullon ekosistemin e saj me produktet që shumë nga përdoruesit e saj kanë kërkuar dhe janë duke pritur. Shumica janë rifreskimet e asaj që kemi parë më parë, por disa shtojnë integrime të reja që thjesht e bëjnë ekosistemin unazor shumë më të lidhur. Produkti i shquar nga grupi është Unaza e dyerve, e cila mban të njëjtin çmim si paraardhësit e saj, por shton disa karakteristika të tjera. Pjesa më e mirë për këtë është se mund të instalohet direkt në derën tuaj të përparme. Ajo instalohet dhe mund të ndiejë kur njerëzit trokasin në derën tuaj. Ashtu si kasa e videokamerës, kamera e dyerve Ring nuk kërkon instalime elektrike, dhe ka një bateri të karikueshme. Ju vetëm hiqni zilet aktuale në të dyja anët e derës dhe të instaloni kamera pa pajisje shtesë ose modifikimet e nevojshme. Ky mund të jetë një opsion për banorët e apartamenteve, veçanërisht pasi ekziston edhe mundësia për të shtuar zonat e privatësisë.
Article Logic
Execution time: 0.0082988739013672