INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Cila është kënga më e kërkuar e të gjitha kohërave në Shazam?! E zbuloni tani [VIDEO]

Cila është kënga më e kërkuar e të gjitha kohërave në Shazam?! E zbuloni tani [VIDEO]

Publikuar më: 12:35 18-11-2020

Kur ne na pëlqen një këngë dhe duam t’i gjejmë titullin, në moment na shkon në mendje aplikacioni Shazam. Aplikacion i famshëm mund të gjejë titullin e çdo kënge të cilën e dëgjon duke e regjistruar një melodi të saj.

Ka më shumë se 200 milion njerëz në muaj të cilët e përdorin për identifikimin e këngëve që nuk i dinë titullin. Kënga më e kërkuar e të gjitha kohërave në këtë aplikacion rezulton të jetë kënga “Dance Monkey” e këngëtarit të muzikës australiane Tones And I.

Pikërisht kjo këngë është kërkuar plotë 36.6 milion herë.

Kënga kaloi 11 javë duke u renditur në numrin një në Mbretërinë e Bashkuar në fund të vitit të kaluar dhe kryesoi në top listat në 29 vende të
tjera.

Article Logic
Execution time: 0.0042300224304199