INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E preferuara juaj? Ja kush janë 5 këngët shqiptare më të dëgjuara gjatë VERËS 2020, në FRON qëndron...[VIDEO]

E preferuara juaj? Ja kush janë 5 këngët shqiptare më të dëgjuara gjatë VERËS 2020, në FRON qëndron...[VIDEO]

Publikuar më: 11:33 03-09-2020

E keni parasysh shprehjen “çështje shijesh”? Epo, kështu është edhe muzika, dëgjon ato këngë që të pëlqejnë, edhe pse nuk arrijmë ta dallojmë nëse janë këngë cilësore apo jo. Mund të dëgjojmë këngë latine, hite botërore, këngë melankolike të Ed Sheeran, Eminem, apo këdo tjetër, por s’na ndahet shpirti nga këngët shqiptare.
Edhe gjatë verës 2020 artistët shqiptarë kanë publikuar disa këngë që janë dëgjuar shumë si në vendin tonë ashtu edhe në shtete të tjera ku janë kthyer në trend.

Por cilat janë 5 këngët shqiptare më të dëgjuara të verës që lamë pas dhe që me siguri do vijojmë t'i dëgjojmë?  Ne të inlife.al bëmë një kërkim të thjeshtë në YouTube dhe me një vështrim të thjeshtë arritëm në përfundimin që kënga (e publikuar gjatë verës) më e dëgjuar e verës 2020 është "PP" nga Kida dhe Mozzik me mbi 32 milion klikime.

Ja rënditja e këngëve më të dëgjuara:

5- Dhurata Dora ft Azet - FAJET (Mbi 18 MILION)

4-KIDDA - MALLI ( Mbi 20 MILION klikime)

3-MOZZIK - MADONNA (Mbi 22 MILION klikime)

2-Ardian Bujupi & Xhensila - PANORAMA (Mbi 27 MILION klikime)

1- Mozzik ft KIDA- PP ( Mbi 32 MILION klikime)

Article Logic
Execution time: 0.0052070617675781