INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E zbulon ''FORBES''/ Njihuni me 10 artistët më të paguar për 2019-ën

E zbulon ''FORBES''/ Njihuni me 10 artistët më të paguar për 2019-ën

Publikuar më: 15:28 10-12-2019

Forbes ka zbuluar listën e saj vjetore të muzikantëve me fitimin më të lartë në botë. 10 muzikantët fituan pak më shumë se 1 miliard dollarë në përgjithësi, duke tejkaluar kulmin e vitit të shkuar prej 886 milion USD.

Këtë vit vendin e parë e mban ylli i muzikës pop Taylor Swift, e cila fitoi 185 milion dollarë falë një marrëveshje të re rekordesh, miratimesh dhe përfundimit të turneut të saj më të fundit. Ajo kërcen nga vendi numër 6 i vitit të kaluar dhe është në krye të listës për herë të dytë në pesë vite. Një vend më poshtë Swift-it është Kanye West, duke fituar 150 milion USD për shkak të një rritje të shitjeve të atleteve të tij adidas YEEZY.

Ed Sheeran dhe The Eagles renditen përkatësisht në vendin e 3-të dhe 4-t, duke fituar 110 milion USD dhe $ 100 milion USD për shkak të një koncert të jashtëzakonshëm. Në vendin e pestë është Elton John, duke mbledhur 84 milion dollarë gjatë turneut të tij tre vjeçar të lamtumirës. Më pas Jay-Z, Beyonce, Drake, Diddy dhe Metallica.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076711177825928
    array(1) { ["section"]=> string(70) "e-zbulon-forbes-njihuni-me-10-artistet-me-te-paguar-per-2019-en-103418" }