INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Goca ju nuk e dinit por këto janë “defektet” femërore që burrat i pëlqejnë shumë…

Goca ju nuk e dinit por këto janë “defektet” femërore që burrat i pëlqejnë shumë…

Publikuar më: 15:12 23-08-2019

Po t’i dëgjosh ato një nga një, numri i “defekteve” që çdo grua sheh te vetja mund të rritet në mënyrë proporcionale. E megjithatë, këto shpesh janë papërsosmëritë reale apo të supozuara të cilat në sytë e një mashkulli jo vetëm që nuk kanë asnjë vlerë negative, por madje mund të gjenerojnë një tërheqje të veçantë. Ndonjë shembull? Këtu janë dhjetë më të përhapurit në universin e femrave “të fiksuara”!

Vithe të gjera

Ky është shqetësimi i shumë grave me një fizik mesdhetar, që ndoshta nuk e kanë kuptuar akoma çfarë dhurate të çmuar u ka dhënë Nëna Natyrë!

Flokë të pakontrollueshëm

Keni flokë të pakontrollueshëm dhe nuk mund t’i bëni kurrë ashtu si duhet. Mos u frikësoni: efekti i flokëve të çrregullt (i cili është gjithashtu shumë në modë) nuk është aspak shqetësues! Është spontan, natyror dhe te burrat mund të ketë një ndikim të dobishëm.

Një anë e vitheve është më e madhe

Në art, kinema, letërsi…, vithet e femrave shquhen gjithmonë për bollëkun dhe rrumbullakësinë, si shprehja maksimale e sensualitetit. Atëherë pse ta perceptojmë atë si një “tepricë” për t’u zvogëluar ose modifikuar? Meshkujve nuk u intereson përsosmëria. Ajo që ka rëndësi në sytë e tyre është lëkundja e vitheve ndërsa një grua ecën dhe i shfaq dukshëm sensualitetin me të cilin di të paraqesë veten.

Sytë e rënë

Make-up pa fund për të “rregulluar” një defekt të fizionomisë që disa burra mund ta perceptojnë si një plus! Po, sepse sytë e pjerrët, të kthyer pak nga poshtë, japin një prekje të pafajësisë. Një cilësi që mund të luani në mënyrë të efektshme në fazën e pushtimit…

Buzëqeshja e papërsosur

Dhëmbët nuk përputhen në mënyrë perfekte? Smalti nuk ka saktësisht atë që quhet “e bardhë verbuese”? Nuk është një defekt, por një pikë në favorin tuaj para të gjithë atyre burrave që largohen nga ajo buzëqeshje.

Shumë quka

Ato i japin një joshje pafajësisë dhe rinisë madje edhe një fytyre që ka kaluar njëzet vjet. Do të duket e pamundur, por para syve të mashkullit është një përzierje e parezistueshme!

Vithe të varura

Një nga ato papërsosmëritë e urryera nga gratë! Vithet e varura, ose ato “jastëkë” që krijohen midis vitheve dhe kofshës, për të cilat të gjitha çfarë nuk do të bënin për t’i zhdukur. Qetësohuni, pasi burrat i duan ato. Le të themi se, për ta, ato përfaqësojnë një pikë kryesore ku të “mbushin duart” në momente tipike…

Nishanet

Ajo i vëzhgon ato me dëshirën për t’i mbuluar ose shpëtuar prej tyre, ai i vë re duke i konsideruar ato një tipar dallues që e bën atë grua unike dhe të veçantë. Nishani, veçanërisht nëse është i përqendruar në zona “me dritë të lartë” si goja, faqja apo syri, e bën një fytyrë shumë më intriguese.

Shtat i shkurtër

Shumë i ulët sipas mendimit tuaj? Studimet kanë treguar se burrat preferojnë shumë gratë e vogla dhe të mesme. Në përgjithësi, të gjatat kanë një potencial më të ulët joshës, pasi burrat preferojnë të jenë më të gjatë se partnerja e tyre.

Prirja për t’u skuqur

Për një kompliment, një shaka apo diçka që ka prekur disi sferën emocionale, tendenca për t’u skuqur mund të krijojë siklet tek ai që vuan, por te burrat krijon një atraktivitet të konsiderueshëm: krijon një efekt “të këndshëm” të parezistueshëm.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010442018508911
    array(1) { ["section"]=> string(85) "goca-ju-nuk-e-dinit-por-keto-jane-defektet-femerore-qe-burrat-i-pelqejne-shume-100989" }