INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja përse nuk duhet të flini asnjëherë me freskuese ndezur...

Ja përse nuk duhet të flini asnjëherë me freskuese ndezur...

Publikuar më: 15:24 09-07-2019

Sipas revistës ‘The Sleep Advisor’, freskueset mund të acarojnë simptomat e alergjive të ndryshme. “Kur freskuesja përhapë ajrin nëpër dhomë, ajo shkakton stuhi pluhuri dhe polen, që depërtojnë në sinus”.

“Nëse jeni të prirë ndaj alergjive, astmës dhe temperaturës, kjo mund të nxisë shumë probleme”, u theksua tutje. Ekziston edhe rreziku i tharjes së lëkurës, gojës dhe madje syve, pasi disa njerëz flenë me sy hapur.

Ajo gjithashtu mund të thanë sinusët, që do të thotë të zgjoheni me një dhimbje koke. Natyrisht, përdorimi i përkohshëm gjatë temperaturave të nxehta nuk ka gjasa të të bëjë ndonjë dëm të përhershëm.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0072088241577148
    array(1) { ["section"]=> string(63) "ja-perse-nuk-duhet-te-flini-asnjehere-me-freskuese-ndezur-98206" }