INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Keni bërë plane për në plazh? Si fillim mësoni si pritet të jetë moti këtë të dielë

Keni bërë plane për në plazh? Si fillim mësoni si pritet të jetë moti këtë të dielë

Publikuar më: 12:29 28-06-2020

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë.

Sipas IGJEUM, sot priten reshje shiu, në përgjithësi, të dobëta në shumicën e qarqeve.


Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 34°C, ndërsa në bregdet, temperatura do të variojë nga 20 – 32°C; në vendet e ulëta: 19 – 34°C; ndërsa në vendet malore: 14 – 30°C


Mbrëmja kthjellon motin në të gjithë territorin shqiptar.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 3 ballë.

Article Logic
Execution time: 0.01419997215271