INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo është kënga që ka fiksuar më së shumti këto ditë dëgjuesit shqiptarë dhe me të drejtë! [VIDEO]

Kjo është kënga që ka fiksuar më së shumti këto ditë dëgjuesit shqiptarë dhe me të drejtë! [VIDEO]

Publikuar më: 12:24 08-09-2019

Muzika e mirë s’do kallauz! 

Gjatë verës që lamë pas artistët shqiptarë publikuan shumë këngë që i kemi dëgjuar pothuajse në të gjitha ambientet dhe na kanë shoqëruar për disa muaj rresht.

Emra të njohur të muzikës si Butrint Imeri, Ledri Vula, Majk e Ghetto Geasy, Fero, , Kida, Ermal Fejzullahu, Tayna, Melinda Ademi, Capital T, Elvana Gjata e shumë të tjerë ka publikuar këngë të cilat i kemi dëgjuar pafund, por një këngë e re po dëgjohet më së shumti dhe me plot të drejtë.

Bëhet fjalë për bashkëpunimin e suksesshëm të Lorendanës dhe këngëtarit të njohur turko-gjerman Mero.

“Kein Plan” titullohet kënga dhe në vetëm 2 ditë ka arritur mbi 5.7 milionë klikime në YouTube, ndërkohë që është numri 1 në “Trending” si kënga që po dëgjohet më shumë nga shqiptarët në YouTube.

Por “Kein Plan” është trending edhe në vendet si Maqedonia e Veriut, Austri, Gjermani, Zvicër.

diti.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0037667751312256
    array(1) { ["section"]=> string(102) "kjo-eshte-kenga-qe-ka-fiksuar-me-se-shumti-keto-dite-degjuesit-shqiptare-dhe-me-te-drejte-video-101864" }