INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo këngë e Young Zerkës kalon kufijtë dhe po kthehet në një #Challenge në këtë vend të botës [VIDEO]

Kjo këngë e Young Zerkës kalon kufijtë dhe po kthehet në një #Challenge në këtë vend të botës [VIDEO]

Publikuar më: 21:22 02-10-2019

Young Zerka, shqiptari i preferuar i indonezianëve!

Nuk kanë qenë të pakta herët kur artistët shqiptarë kanë kaluar kufinjtë e vendit me muzikën e tyre duke rrëmbyer zemrat e të huajve.

Këtë herë është rradha e Young Zerkës për të kaluar kontinentin e për të fituar simpatinë e indonezianëve të largët me muzikën e tij.

Mjaft kurse kërcimi dhe zumba në shtetin e Azisë Juglindore kanë zgjuar të ushtrohen nën ritmet e "Yalla" të Zerkës dhe kjo duket në mjaft video që kanë filluar të shfaqen në Instagram.

Me siguri, mënyra e këndimit të artistit shqiptar që përafron me atë të mjaft reperave dhe këngëtarëve xhamajkanë ka rezultuar e suksesshme për Zerkën.

Tani, këngëtarit shqiptar nuk i mbetet veç të vizitojë Indonezinë dhe të shohë nga afër dashamirësit e muzikës së tij!

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.011334180831909
    array(1) { ["section"]=> string(99) "kjo-kenge-e-young-zerkes-kalon-kufijte-dhe-po-kthehet-ne-nje-challenge-ne-kete-vend-te-botes-102584" }