INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kolumbia tremb ekipet e mëdha, fiton me spektakël, Polonia i thotë “MIRUPAFSHIM” Botërorit Rusi 2018 [VIDEO]

Publikuar më: 22:02 24-06-2018

“Ringjallet” Kolumbia!

Skuadra nga Amerika Latine ka mposhtur Poloninë 3-0 duke ringjallur shpresat për një vend mes 16 më të mirëve. Ishte një ndeshje fantastike e kolumbianëve, të cilët luftuan me mish e me shpirt për këtë fitore.

Goli në pjesën e parë do të vinte në minutën e 40-të, me Minën, i cili shfrytëzon më së miri një asist nga James Rodriguez.

Polonia nuk reagon as në pjesën e dytë, duke pësuar një tjetër gol. Në minutën e 69-të, Quintero jep një pasim fantastik për Radamel Falcaon, i cili nuk ka gabuar përballë portierit polak. Ky ishte goli i parë në Kupën e Botës për bomberin kolumbian. Në minutën e 75-të, Juan Guliermo Cuadrado shënoi edhe golin e tretë, pas një kundërsulmi të shpejt, duke mposhtur shokun e skuadrës te Juventusi.

Kolumbia në këtë mënyrë mban gjallë shpresat për kualifikim në fazën tjetër me një pikë më pak se Japonia dhe Senegali, ndërkohë që Polonia eliminohet zyrtarisht.