INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kryeministri Rama: Ju tregoj pse e lëviza Ditmir Bushatin

Kryeministri Rama: Ju tregoj pse e lëviza Ditmir Bushatin

Publikuar më: 23:34 11-01-2019

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin Zonë e Lirë për të folur rreth ndryshimeve dhe përplasjeve më të fundit politike në vend.

Ai gjithashtu ka folur se përse e lëvizi Ditmir Bushatin nga posti i ministrit të Jashtëm.

“Nuk kam pasur asnjë pakënaqësi dhe e kam hequr si gjithë të tjerët që bashkë më të tjetër të punojnë nëpër qarqe se do fitojmë zgjedhjet prapë.Kam dashur vetëm t’i jap një energji të re qeverisë dhe nuk kam pasur as pakënaqësi dhe as ndryshim të politikës së jashtme”, tha Rama.

Article Logic
Execution time: 0.0078649520874023