INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kryeministri Zaev shpërthen ndaj akuzave: ''Nuk do të lejoj një pederast, të rrëzojë qeverinë time''

Kryeministri Zaev shpërthen ndaj akuzave: ''Nuk do të lejoj një pederast, të rrëzojë qeverinë time''

Publikuar më: 20:13 13-08-2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, gjatë një konference për shtyp, duke iu përgjigjur gazetarëve për rastin “Reket”, tha se ai nuk do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një gazetar, dhe duke i kërkuar falje komunitetit LGBT , një pederast, të rrëzojnë qeverinë e tij nga pushteti.

Ai theksoi se Qeveria është e vendosur të luftojë deri në fund dhe secili të mbajë përgjegjësi për atë që po ndodh me rastin ‘Reket’. Ai flet edhe për Janevën, ku e quan qasjen e saj si idoteske dhe se drejtësia duhet t’i shkojë deri në fund kësaj afere.

 

Article Logic
Execution time: 0.0025839805603027
array(1) { ["section"]=> string(101) "kryeministri-zaev-shperthen-ndaj-akuzave-nuk-do-te-lejoj-nje-pederast-te-rrezoje-qeverine-time-100507" }