INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Lotaria Amerikane, ambasada publikon hapat që duhet të ndiqni për aplikim: Kujdes nga…[FOTO]

Lotaria Amerikane, ambasada publikon hapat që duhet të ndiqni për aplikim: Kujdes nga…[FOTO]

Publikuar më: 16:27 03-10-2019

Ditën e djeshme kanë nisur aplikimet për lotarinë amerikane DV-2021. Sipas njoftimit të Ambasadës amerikane aplikimet pritet të zgjasin deri më 5 nëntor.

Gjatë ditës së sotme në faqen në Facebook të Ambasadës janë publikuar hapat që duhen ndjekur për të realizuar aplikimin duke shmangur gabimet e mundshme gjatë plotësimit të formularit.

“Regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2021 do të jenë nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 18:00! Vazhdoni të na ndiqni në Facebook për të marrë këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj. Këshilla ime e parë është që të hapni faqen tonë të internetit dhe të lexoni udhëzimet e këtij viti. Ato janë të përkthyera në shqip! Këtu mund t’i gjeni udhëzimet: https://bit.ly/2l7myjg #pyetanen,”-thuhet në postimin në rrjete sociale.

LOTARIA.png

Article Logic
Execution time: 0.0082998275756836