INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mbase se keni ditur po kuajt e detit të forcojnë kënaqësinë seksuale, krahasohen me viagrat[FOTO]

Mbase se keni ditur po kuajt e detit të forcojnë kënaqësinë seksuale, krahasohen me viagrat[FOTO]

Publikuar më: 13:34 11-06-2019

Në mjekësinë popullore kineze, kuajt e detit po krahasohen gjithnjë e më shumë me viagrat, pasi kanë të njëjtat efekte në organizmin e njerëzve.
Në Hong Kong është qendra më e madhe tregtare në botë për kafshët të tilla.
Ekspertët thonë se çdo vit kapen rreth 37 milionë kuaj detit të egër dhe pavarësisht nga rregulloret për t'i mbrojtur ato, kontrabanda është shfrenuar.
Sipas teorisë së mjekësisë kineze, kuajt e detit i japin trupit më shumë energji.
Kuajt i thajnë dhe i përziejnë me barëra. Më pas i ziejnë si çaj. Produkti përdoret më së shumti për të trajtuar astmën, por së fundim po shihet si shumë i dobishëm për meshkujt duke i ndihmuar ata në aktet seksuale. Supozohet se kanë një efekt të ngjashëm me vetë viagrën që blihet në farmaci, por janë krejtësisht natyralë.

kuajokok.jpg

kuajjjjokok.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0061221122741699