INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mos i hidhni më bishtat e qershive, shërojnë plot sëmundje që shumica prej nesh vuajnë…

Mos i hidhni më bishtat e qershive, shërojnë plot sëmundje që shumica prej nesh vuajnë…

Publikuar më: 15:21 09-07-2019

Fruti i stinës përmban vitamina të shumta, është tejët i pasur, flavanoide e antiksidante që mbrojnë trupin nga radikalet e lira, transmeton lajmi.net.

Pavarësisht se në të shumtën e rasteve prej qershive hamë vetëm pjesën e frutit, në fakt bishtat kanë një rëndësi të veçantë për shëndetin e nuk duhet t’i hedhim në kosh.

Çaji që përgatitet me bishtat e qershive, kuron sëmundjet e traktit urinar dhe eliminon si me magji dhimbjet e veshkave.

Bishtat e qershive, në rastin e gurëve apo kristaleve që krijohen në veshka, kanë veti magjike. Ky lloj çaji i përgatitur nga bishtat e qershive parandalon krijimin e gurëve dhe kristaleve.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0027108192443848
    array(1) { ["section"]=> string(91) "mos-i-hidhni-me-bishtat-e-qershive-sherojne-plot-semundje-qe-shumica-prej-nesh-vuajne-98205" }