INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mungesa e koncerteve në kohë pandemie, këngëtari rrëfen se sa 'paga lufte' ka përfituar [FOTO]

Mungesa e koncerteve në kohë pandemie, këngëtari rrëfen se sa 'paga lufte' ka përfituar [FOTO]

Publikuar më: 19:28 15-09-2020

Pandemia COVID-19 paralizoi pothuajse gjithë ekonominë e vendit, pasi shumca e bizneseve u detyruar të qëndronin të mbyllur.

Ndër të prekurit nga rregullat e qeverisë për mbylljen e bareve dhe restoranteve janë eddhe këngëtarët, të cilët nuk mund të punojnë, pasi nuk lejohen dasmat dhe aktivitetet e tjera muzikore.

Këngëtari i njohur Ylli Baka tha në emisionin "Abc e Pasdites" se muzikantët janë më të dëmtuarit, por askush nuk i ka përmendur.

Këngëtari deklaroi se ka marrë 3 paga lufte, por ka pësuar humbje shumë më të mëdha.

“Absolutisht unë kam marrë tre paga lùfte. Muzikantët sot nuk i ka përmendur njeri, por dua të them se kanë një humbje shumë të madhe”.-tha këngëtari

LAJMI-YLLI-BAKA-BRENDA-640x360.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0097920894622803