INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njihuni me rrugët më të bukura dhe më të veçantat në botë [FOTO]

Njihuni me rrugët më të bukura dhe më të veçantat në botë [FOTO]

Publikuar më: 11:30 09-09-2019

E njihni shprehjen? Udhëtimi mund të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Dhe kjo shprehje vlen pikërisht për të njohur disa nga rrugët më të vecanta në të gjithë botën.
Ndoshta një ditë do të keni fatin t’i vizitoni.

Rruga Atlantik në Norvegji, një peisazh i mrekullueshëm.

at1.PNG

Rruga Baobabs, Madakasgar. Pemë të çuditshme që ju shoqërojnë në 16 km rrugë.

 

m2.PNG

Autostrada mes detit në Florida
E përbërë nga 42 ura rreth 182 km. Duket sikur udhëton mes ujit.

florida.PNG

Rruga Romantike në Gjermani

Një rrugë e përbërë me kështjella dhe shtëpi shumëngjyrëshe. Mund të shihni edhe kështjellën që frymëzoi kështjellën për filmin vizatimor Hirushja.

gjetrmani.PNG

Rruga me zig zage në Rumani

Një sfidë e vërtetë për motorristët.

rumani.PNG

Drejt maleve zviceriane, Oberal Pass hapet vetëm gjatë verës.

zvicer.PNG

Rruga e Artë në Uzbekistan

uzbekistan.PNG

Itali, rruga Stelvio Pass karreth 50 kthesa. E mahnitshme të shohësh pamjen e ofruar nga Alpet italiane.

itali.PNG

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0088410377502441
    array(1) { ["section"]=> string(69) "njihuni-me-rruget-me-te-bukura-dhe-me-te-vecantat-ne-bote-foto-101923" }