INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përplasje dhe dhunë midis ultrasve, në Sevijë 550 forca policia ndërhyjnë dhe arrestojnë tifozët milanezë

Përplasje dhe dhunë midis ultrasve, në Sevijë 550 forca policia ndërhyjnë dhe arrestojnë tifozët milanezë

Publikuar më: 21:28 08-11-2018

Në Sevijë tifozët kuqezi janë duke përjetuar tmerrin, pasi janë bërë pjesë e përleshjeve të shumta me tifozerinë rivale.

Forcat e rendit aktivizuan rreth 550 efektivë, të cilët evituan përplasjet dhe gjatë aksionit të së cilës janë ndaluar rreth 20 tifozë të Milanit. Këta tifozë janë mbajtur të izoluar dhe nuk do munden të ndjekin sfidën në “Benito Vijamarin”.

Gjithashtu, “Komisioni spanjoll anti-dhunë” e ka cilësuar takimin mes Betisit dhe Milanit si një sfidë që përfaqëson rrezik të lartë.

 

Article Logic
Execution time: 0.0086109638214111