INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rikthehet shiu? Ndryshon drastikisht moti, mësoni si do jenë temperaturat në vendin tonë!

Rikthehet shiu? Ndryshon drastikisht moti, mësoni si do jenë temperaturat në vendin tonë!

Publikuar më: 12:23 02-11-2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash por që do të sjellin reshje lokale shiu në pjesën më të madhe të territorit. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 11ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 21 ºC dhe në zonat bregdetare nga 10C në 21ºC.

Fundjava do të sjellë shtimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut ku fillimi i javës që vjen do të jetë me reshje më të dendura shiu. Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 6 ballë.

Article Logic
Execution time: 0.0082039833068848