INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sa optimist jeni, në bazë të shenjës tuaj të HOROSKOPIT

Sa optimist jeni, në bazë të shenjës tuaj të HOROSKOPIT

Publikuar më: 19:26 13-01-2020

Midis shumë njerëzve ka gjithmonë nga ata që kanë tendencë ta shohin gotën gjysmë plotë dhe ata që e shohin gjithmonë gjysmë bosh. Në të njëjtën kohë ka edhe nga ata që thjesht shohin një gotë me një lëng brenda. Pavarësisht se si ju zgjidhni t’i shihni gjërat dhe të veproni në jetë, ekzistojnë instinkte parësore që shtyjnë secilin nga ne që të mendojnë instinktivisht pozitivisht ose negativisht për diçka dhe këto instinkte shpesh ndikohen nga yjet dhe shenja e zodiakut.

Dashi – Padyshim optimist


Ndër shenjat e zodiakut jeni një nga më optimistët dhe më të sigurt në atë që jeta mund t’u ofrojë. Nëse bëhet fjalë për gjëra për të cilat jeni të pasionuar, atëherë mund të jeni gjithashtu luftues, duke kombinuar optimizmin tuaj me një dozë të mirë praktike që është në gjendje të rrisë sukseset tuaja. Sigurisht, ndonjëherë, veçanërisht për ato që nuk i doni fare, ju prireni të mbështeteni pak në burimet që nuk keni dhe kjo rrezikon që t’ju bëjnë të përballeni me zhgënjime të ndryshme. Për fat të mirë, optimizmi juaj është aq i lindur saqë edhe kur gjërat shkojnë keq nuk dorëzoheni, por prisni që diçka të ndryshojë dhe jeni të sigurt që herët a vonë gjithçka do të bëhet më mirë.

Demi – Mesatarisht optimist


Ndër optimistët ju vendoseni më pak në mes të renditjes, të paktën nëse flasim për shenjat e zodiakut. E vërteta është se në jetë nuk ju pëlqen të mashtroni veten, kështu që para se të merrni një ide për diçka që preferoni ta studioni nga afër, kuptoni potencialin e saj dhe, vetëm atëherë, vendosni nëse është e përshtatshme të investoni mendime pozitive në të. Sigurisht, nëse flasim për instinkt, nuk ka dyshim se gota juaj do të jetë gjithmonë më e zbrazët sesa e mbushur. Nuk keni një besim të verbër në fat, por preferoni të merrni masa personale për të krijuar mënyrat tuaja, duke mos pritur që dikush ta bëjë atë për ju. Jeni në gjendje të kuptoni bukurinë e gjërave, por në të njëjtën kohë jeni gjithmonë të gatshëm të përvishni mëngët për të marrë atë që dëshironi.

Binjakët – Mesatarisht optimist

Për ju mund të thuhet që optimizmi është padyshim pjesë e jetës tuaj. Kjo është e vërtetë pavarësisht nga fakti që ju jeni shumë të mirë për të pasur lëkundje të papritur të humorit që ndonjëherë ju çojnë drejt një pesimizmi kozmik. Sidoqoftë, këto janë episode që zgjasin aq pak sa nuk llogariten shumë. Sa i përket optimizmit, kur jeni me të mira dini se si ta bëni diellin të shkëlqejë vetëm me praninë tuaj. Falë disponimit të mirë që mund të komunikoni instinktivisht me të tjerët, ju shikoheni si një person me diell dhe pozitiv. Ndonjëherë edhe më shumë sesa jeni vërtet.

Gaforrja – Më optimist sesa tregon

Edhe pse në sytë e të tjerëve jeni gjithmonë të gatshëm të dëshpëroheni për çdo të papritur, brenda keni shumë më shumë besim. E vërteta është se ju pëlqen të zhgënjeheni dhe prandaj keni mësuar të tregoheni negativ, në mënyrë që të keni gjithmonë dikë të gatshëm t’ju japë një dorë në mënyrë që të mos ju shohin se vuani. Instinktivisht, jeni një person që gjithmonë e sheh gotën gjysmë plot.


Luani – Optimist i rremë

Ju pëlqen të jetoni si një person jashtëzakonisht optimist dhe e gjitha kjo, sepse e dini që është ajo që ju pëlqen dhe tërheq më shumë buzëqeshjet dhe pëlqimet. Sidoqoftë, në realitet, optimizmi juaj nuk është aq i pafund, vetëm një vështirësi e vogël është e mjaftueshme për ta parë atë të shembet në mënyrë të mjerueshme. E vërteta është se ju prireni të shihni gotën për atë që është, duke ju alarmuar kur fillon të boshatiset dhe të bëheni entuziastë kur shfaqet më plotë. Një mënyrë për të bërë atë që shpesh mund të krijojë konfuzion në marrëdhëniet me të tjerët.

Virgjëresha – Jo, aspak optimistë

Gota juaj është gjithnjë gjysmë e zbrazët dhe sikur të ishte e mbushur, do të mendonit se do të ishte e mjaftueshme të pini për ta zbrazur. Mënyra juaj e të qenit është aq instiktive dhe e rrënjosur, saqë ndryshimi është vërtet i vështirë. Në fakt, ju jeni instinktivisht të prirur t’i shihni gjithmonë gjërat nga një këndvështrim negativ. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të bazoheni në këtë mënyrë të qeni. Gjithmonë mund të punoni me optimizëm, madje edhe nëse nuk do të jeni kurrë personi më optimist në zodiak, sigurisht që mund të përmirësoni jetën tuaj duke mësuar t’i shihni gjërat me pak më shumë pozitivitet.

Peshorja – Optimiste vetëm kur gjërat shkojnë mirë

Brenda zodiakut jeni padyshim më e moderuara dhe, siç tregon vetë shenja juaj, ju dini se si të ekuilibroni veten në mënyrë të përsosur midis të kundërtave të ndryshme. Gjë të cilën ju e bëni edhe kur bëhet fjalë për optimizëm dhe pesimizëm. Në fakt, mes të dyjave mund të thuhet se jeni duke u përkulur drejt një realizmi më normal që ju shtyn të kërkoni një zgjidhje kur gjërat priren të shkojnë keq dhe të pushoni kur gjithçka duket se po shkon mirë. Duhet thënë se kur jeni në një fazë pozitive, ju dini se si të jeni aq ngjitës sa t’i pushtoni të gjithë dhe të transmetoni një energji që i ndihmon gjërat të shkojnë vërtet mirë.

Akrepi – Padyshim jo optimist

Për ta përkufizuar veten si jo shumë optimist është pak. Ju jeni një skenarist i vërtetë i katastrofës që e imagjinoni në një mënyrë kaq të përpiktë saqë përfundoni duke e besuar atë. Nëse në disa mënyra kjo tregon idenë se sa kreativ jeni nga ana tjetër, ju bën një person tepër të prirur të mendojë gjithmonë për më të keqen. Dhe meqenëse jeta ju ka treguar shumë herë se si jeni në gjendje të kapërceni çdo fatkeqësi, do të ishit i pari që do të mund të merrnit një psherëtimë lehtësie, duke i marrë gjërat ashtu si vijnë. Për të mos përmendur që me pak më shumë optimizëm do të ishit në gjendje të ringjallni ditët tuaja, t’i jetoni ato në maksimum dhe të merrni prej tyre gjithë energjinë që jeni në gjendje t’i jepni të tjerëve.


Shigjetari – Optimist i lindur

Optimizmi është elementi juaj natyror që ju shoqëroi që kur ishit fëmijë. Për ju, gota është gjithmonë më shumë se e mbushur. Dhe edhe kur nuk është ashtu, ju pëlqen të mendoni se mund t’i ndryshoni gjërat duke bërë gjithmonë më të mirën. Mënyra juaj e të bërit është aq ngjitëse sa përfaqëson një shtytje për të vepruar për këdo që ju njeh. Kjo ju bën një person më shumë të vlerësuar dhe të kërkuar, veçanërisht kur doni të argëtoheni ose të kaloni kohë të këndshme.

Ndonjëherë edhe ju e lejoni veten të dekurajoheni dhe në ato raste gjërat janë aq të rënda sa t’ju largojnë buzëqeshjen dhe t’ju shtyjë të izoloheni. Por këto janë ngjarje të rralla nga të cilat dini si të dilni, duke u rikthyer më pozitiv se kurrë.

Bricjapi – Pak optimist

Megjithëse jeni gjithmonë të gatshëm ta deklaroni veten optimist, në jetën e përditshme kryesisht tregoni të kundërtën. Kjo varet nga fakti se gjithmonë keni frikë se gjërat do të shkojnë keq dhe preferoni të merrni masa paraprake, duke menduar për të gjitha eventet e mundshme dhe të imagjinueshme. Fakti është se në këtë mënyrë ju përfundoni duke prishur gjendjen shpirtërore dhe gjithashtu duke ndikuar tek ata rreth jush. Përpjekja për t’i parë gjërat ashtu siç janë, duke shmangur qëndrimin negativ, do të ishte një mënyrë e mirë për t’u ndier më të sigurt dhe sigurisht më proaktiv.

Ujori – Kryesisht optimist

Ndoshta qëndrimi juaj jo gjithmonë e tregon atë, por nëse ka një gjë më shumë se të sigurt është që në jetë keni besim në mjetet tuaja dhe në atë që mund t’ju vijë, duke ju konsideruar një person më shumë sesa optimist. Nga ana tjetër, shqetësimi paraprakisht për gjërat nuk është diçka që ju intereson. Po kështu, nuk ju pëlqen të mendoni se gjërat duhet të shkojnë keq. Për këtë, ju preferoni të përballeni me ndonjë problem, vetëm kur ai shfaqet.

Peshqit – Optimist

Ju pëlqen ideja për të qenë në gjendje të jetoni gjithmonë situata të ndryshme dhe kjo mënyrë e të menduarit ju shtyn t’i pranoni gjërat ashtu siç vijnë. Edhe në situatat më të dëshpëruara ju e dini që mund ta bëni dhe kjo varet nga qëndrueshmëria juaj dhe pjesërisht nga besimi që keni në univers. Një besim që ju jep arsye se në fund të fundit jeni gjithmonë në gjendje të dilni fitimtar nga çdo situatë. Kjo, me kalimin e viteve, ka tendencën të ju bëjë gjithnjë e më optimist dhe të aftë ta shihni gotën gjysmë plotë në çdo situatë. Një cilësi që ju mund ta përcillni tek të tjerët, duke i ndihmuar ata të jetojnë jetën e tyre në maksimum. Përveçse jeni një shenjë optimiste, jeni edhe jashtëzakonisht pozitivë dhe plot ideale që doni t’i ndani me të tjerët.

Article Logic
Execution time: 0.010254859924316