INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shenjat më të zgjuara dhe ato më naive të HOROSKOPIT

Shenjat më të zgjuara dhe ato më naive të HOROSKOPIT

Publikuar më: 14:32 16-10-2020

Çdo person reagon ndryshe ndaj situatave të jetës. Ka nga ata, edhe në mesin e shenjave të zodiakut, që janë më të zgjuar dhe mendjemprehtë dhe ata që duken më naivë. Është e drejtë, që përballë një pyetjeje dhe një ngjarje të papritur, ka reflekse dhe përgjigje që të tjerët nuk i posedojnë. Kjo renditje e veçantë që tregon shenjat më të zgjuara dhe më naive të zodiakut nuk është një renditje në bazë të meritës.

Për shkak se njerëzit që kanë një qëndrim të caktuar, ata që pothuajse nuk bien kurrë në sy kur përballen me një situatë nuk janë më të mirë se të tjerët. Ata thjesht reagojnë ashtu siç janë mësuar të bëjnë, dhe se si karakteri i tyre i bën ata të sillen në periudha të ndryshme të ditës.

Shenjat më të zgjuara dhe ato më naive të zodiakut

AKREPI:

Të lindurit nën këtë shenjë janë njerëz që vëzhgojnë me shumë kujdes bashkëbiseduesit e tyre, duke kapur gjeste dhe nuanca që të tjerët nuk i perceptojnë kaq shpejt. Ata nuk kanë një predikim për numrat dhe matematikën, por arrijnë shumë shpejt të kornizojnë njerëzit dhe sjelljet.

VIRGJËRESHA

Ndër shenjat më të zgjuara dhe më dinake të Zodiakut ekziston edhe ajo e Virgjëreshës. Njerëz analitikë, racionalë dhe vështirë të bien pre e emocioneve dhe konfuzionit. Ky qëndrim i lejon ato të analizojnë shpejt një problem dhe të zbatojnë veprimet e duhura.

BINJAKËT

Të lindurit nën këtë shenjë janë shumë të vëmendshëm ndaj gjithçkaje që ndodh rreth tyre. Ata duan të bëjnë pyetje, të informohen, duke tentuar të parashikojnë probleme të mundshme ose situata të sikletshme.

Më naive

Pasi të kemi njohur shenjat më të zgjuara të Zodiakut, le të shohim tani ato më naive.

PESHQIT

Të lindurit nën shenjën e Peshqve janë njerëz shumë altruistë dhe gjithmonë të gatshëm për ta përballuar jetën me një buzëqeshje dhe spontanitet. Ndaj ndodh, krahasuar me shenjat e tjera, që ata të qëndrojnë të zhvendosur përballë ngjarjeve ose ngjarjeve të paparashikuara për të cilat vërtet nuk kanë menduar.

SHIGJETARI

Shigjetari është gjithashtu një nga shenjat më naive! E lirë, spontane, jo shumë llogaritëse, kjo shenjë ndodh të mbetet me gojë hapur nëse papritmas e gjen veten në një situatë të re dhe të papritur. Më pas arrin, me të njëjtën lehtësi, të mendojë rrugën për të dalë, por jo pa treguar disa sekonda pavendosmëri.

LUANI

Së fundmi, shenja e Luanit, pavarësisht se mburret se është mbreti i Zodiakut, bie në këtë renditje të veçantë. Arsyeja është shumë e thjeshtë: ai nuk di të bëjë blof ose hile për të përfituar nga një rrethanë. Dhe kështu ai është i habitur dhe pa fjalë, nëse është në qendër të një situate të tillë.

Article Logic
Execution time: 0.0091521739959717