Shqiperi - Maqedoni - Live

Publikuar më: 21:00 05-09-2016

Pjesa e dytë

Moti i keq ndërpreu në minutën e 75 ndeshjen me Shqipërisë dhe Maqedonisë në Loro Boriçi të Shkodrës, e vlefshme për kualifikueset e botërorit rus. Shiu i dendur dhe era e fortë bënë të pamundur vazhdimin e ndeshjes dhe gjyqtari i takimit vendosi ndërprerjen e saj, 15 min e mbetura do te luhet nje nje vendim të dytë i cili do të meret nësër.

Min 75′ Ndërprehet loja shi dhe stuhi ere e bën të pamundur vazhdimin e lojes

Min 74′ Shiu dhe stuhi ere ka përfshir stadiumin Loro Boriçi në Shkoder ku dhe loja po bëhet mjaftë e vështirë për të luajtur

Min 70′ Shqipëria mundohet të organizohet në sulm me një lojë me shume aksione.

Min 67′ Tranjeri De Biasi kryen zvëndësimin e fundit del Hyka dhe ne lojë Odise Roshi del Armir Abrashi

Min 59′ Tranjeri De Biasi kryen dy zvëndësime del Armir Abrashi dhe futet në lojë sulmuesi Bekim Balaj dhe del Shkelzen Gashi për Ledion Memushaj

Min 58′ Shqiperia fiton goditje denimi mesfushori maqedonas Leonard Zuta mer karton të verdh i dyti për maqedonin.

Min 51 Kukeli ben nje gafe ku i pason topin gabimisht nje lojtari maqedones qe i vetëm me Berishën shënon dhe barazon 1-1.

Min 47′ Hysaj largon nje aksion te rrezikshem te maqedonasve.

Min 46′ Nis ndeshja, Shqiperia fiton goditje denimi Stjepanovic O.

Min 1′ Ka nisur ndeshja Shqiperi-Maqedoni ne nje atmosfere te zjarrte me nje stadium te mbushur plote. Maqedonasit kane nisur topin e pare nga qendra. Gjyqtari qe gjykon eshte turk.

Min 5′ Rasti i pare i Maqedonise qe afrohen tek porta jone.

Min 6′ Sadiku provon te sulmoj rrezikshem por ndalet nga portieri.

Min 8, Hyka fiton nje goditje denimi ne hyrje te zones, gjuaj Gasgi por topi perplaset ne mur.

Min 9 Shenon Sadiku ne hyrje te zones. Sadiku ka marr nje top ne hyrje te zones e ka ulur me gjoks ka dribluar nje mbrojtes dhe ka gjuajtur qe ne hyrje te zone dhe e ka çuar topin ne rrjete.

Min 15 ‘ Abrashi nis nje tjeter aksion por topi nuk arrihet nga Gashi.

Min 23′ Gashi merr nje top nga Kukeli por o vetem me nje mbrojter perball portierit humb dyluftimin.

Min 27 Pas nje aksioni me shume pasime, gjuaj Mavraj ne hyrje te zone por topi kalon shume larg traut te portes.

Min 29′ Maqedonia del nje sulm me Pandev por neutralizohet nga mbrojtja jone.

Min 32′ pas nej aksioni em shuem pasime topi

Min 36’ Xhaka pas merr nje top ne mesfushe ecen i vtem dhe gjuan fort por topi perfundon jashte.

Mbyllet pjesa e parë me rezultatin 1-0 me golin e Armando Sadiku në min e 9

Execution time: 0.0035140514373779