INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
WOW! Kënga e këngëtares SHQIPTARE shpallet “KËNGA E DEKADËS” [VIDEO]

WOW! Kënga e këngëtares SHQIPTARE shpallet “KËNGA E DEKADËS” [VIDEO]

Publikuar më: 12:01 01-01-2020

Më e lumtur se kaq nuk mund të ishte! “Meant to Be” nga Bebe Rexha është kënga më e suksesshme e muzikës ‘Country’ në këtë dekadë. Top lista më e njohur amerikane e muzikës, Billboard, ka treguar se cilat janë këngët më të suksesshme të dekadës që po lëmë pas.

Dhe sipas tyre kënga ‘Meant to be’ e shkruar nga Bebe Rexha dhe e kënduar nga ajo dhe grupi Florida Gerogia Line, është kënga e zhanrit country më e suksesshmja.

 

Bebe është shprehur e habitur me këtë lajm dhe e ka shpërndarë postimin e Billboard duke shkruar: Wowww.

billi.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.007282018661499
    array(1) { ["section"]=> string(70) "wow-kenga-e-kengetares-shqiptare-shpallet-kenga-e-dekades-video-103666" }