INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zyrtare/ KQZ konfirmon rezultatin e zgjedhjeve të 30 qershorit

Zyrtare/ KQZ konfirmon rezultatin e zgjedhjeve të 30 qershorit

Publikuar më: 17:39 11-07-2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, pas mbledhjes së ditës së sotme, ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve për Tiranën.

Kështu Erion Veliaj është konfirmuar si kryetar i Bashkisë së Tiranës edhe për një tjetër mandat 4 vjeçar, pas certifikimit të rezultatit.

Në mbledhjen e orës 17:00, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve në rendin e ditës në pikën 5 dhe 6 të saj mori vendimin për certifikimin dhe nxjerrjen e rezultatit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të të Bashkisë Tiranë dhe zgjedhjen e Këshillit të Bashkisë Tiranë, në zgjedhjet vendore të datës 30 qershor 2019.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0080480575561523
    array(1) { ["section"]=> string(67) "zyrtare-kqz-konfirmon-rezultatin-e-zgjedhjeve-te-30-qershorit-98372" }