INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
3 njerëzit më të pasur tanimë janë të gjithë nga e njejta industri

3 njerëzit më të pasur tanimë janë të gjithë nga e njejta industri

Publikuar më: 16:16 08-07-2018


Warren Buffet ka qenë prej vitesh një ndër investitorët më të mëdhenj në botë dhe po ashtu një ndër njerëzizt më të pasur. Deri dje ai ishte në vendin numër 3 të renditjes globale, por sot nuk është më.

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg tanimë është njeriu i tretë më i pasur i botës. Pasuria e tij vlerësohet tek 81.6 miliardë dollarë nga Bloomberg, rreth 373 milionë më shumë se sa ajo e Warren Buffet. Për herë të parë në histori, 3 njerëzit më të pasur janë që të gjithë biznesmenë të fushës së teknologjisë.

Jeff Bezos, kreu i Amazon është njeriu më i pasur i momentit me rreth 141 miliardë dollarë pasuri. Në vend të dytë mbetet Bill Gates me rreth 90 miliardë dollarë pasuri.

Teknologjia po gjeneron mjaft të ardhura mesa duket, pasi të gjithë kompanitë madhore kanë pësuar rritje na 50- 10% vitin e fundit.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0015490055084229
    array(1) { ["section"]=> string(72) "3-njerezit-me-te-pasur-tanime-jane-te-gjithe-nga-e-njejta-industri-64265" }