INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
8-vjeçari ecën 1 orë për në shkollë, rrugës i ngrijnë flokët nga acari

8-vjeçari ecën 1 orë për në shkollë, rrugës i ngrijnë flokët nga acari

Publikuar më: 18:14 11-01-2018

Fati i një fëmije kinez ka marrë vëmendjen e miliona njerëzve pasi një fotografi e flokëve të tij të ngrira nga dëbora u shpërnda në mediat sociale.

Vogëlushi kishte ecur më shumë se një orë, rreth 4.5 kilometra për të shkuar në shkollë. Ai mbërriti por flokët e tij kishin ngrirë nga i ftohti një foto që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.

I veshur me rroba të holla, djali sfidoi temperaturat që arrinin në minus nëntë gradë, për të shkuar në provim.

Djali është një nxënës i klasës së tretë në Shkollën Fillore ‘Zhuanshanbao’ në qytetin Xinjie.Ai vjen nga një familje e varfër. Babai i tij është një punëtor emigrant në një qytet tjetër dhe nëna e tij e ka braktisur.

Djali quhet Wang Fuman dhe është tetë vjeç.

Ai jeton në një shtëpi thuajse të shkatërruar në Ludian me gjyshen dhe motrën e tij më të madhe.

Drejtori i shkollës e përshkruan Wang një nxënës të zellshëm me një dhunti të veçantë në matematikë.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011990070343018
    array(1) { ["section"]=> string(75) "8-vjecari-ecen-1-ore-per-ne-shkolle-rruges-i-ngrijne-floket-nga-acari-47284" }